neděle 18. června 2017

Co je to láska?

Dario byl statný muž, alkoholik a pobuda. Bylo mu 45 let ale vypadal na šedesát, proto si ho spousta lidí pletla se seniorem. Nikdy byste neočekávali, že z člověka, jenž vyrostl v úplné rodině, rodiče se o něj starali řádně a byl dobře vychován, se stane někdo, koho jeho žena bude nenávidět a bude doufat, že v co nejbližší době umře na otravu alkoholem nebo rakovinu jater. 

Milovala ho. Lila ho dříve tak neskutečně milovala, že by zaprodala svou duši ďáblu jen proto, aby se vrátil její milovaný z doby před dvaceti lety. Věděla že, že je to nesmysl a že její modlitby, které tiše šeptá vzhůru jsou naprosto zbytečné, ale neztrácela naději. 

"Lilo!" zakřičel Dario a hlasitě si říhl, jako kdyby dodával za svou větou vykřičník. "Dones mi další pivo. A ten pes vod sousedů zas řve, řekni jim něco, vůbec neslyším fotbal." Lila si od něj vzala prázdnou láhev a tiše tam stála, než potichu řekla: "Vždyť je to jen štěně, Dario."

"Pěkně votravný štěně," zakřičel hlasitě, "jestli nepřestane štěkat, vezmu z kůlny sekyru a už štěkat nebude," zasmál se hlasitě. "A teď mazej pro to pivo a už nemel." 

"To neříkej!" řekla tvrdě a ukázal na něj prstem. Položila prázdnou láhev na stolek vedle něj a polohlasem prohlásila: "A to pivo si dones sám." 

Byla na odchodu, cítila svou nohu již na prahu, když v tom ji chytly tlusté ruce okolo pasu a táhly ji zpět do pokoje. Cítila, jak jí nadzvedávají sukni a v tom okamžiku věděla jedno. Už neví, co je to láska.

Žádné komentáře:

Okomentovat